Lympha Press® Optimal Plus


lymfodrenážní přístroj + lymfatické kalhoty

Lympha Press® Optimal Plus  je novinkou a zároveň nejvyšším modelem v produktové řadě přístrojů Lympha Press. Kombinuje bytelnost a spolehlivost s více sofistikovanými způsoby ošetření, jako je nastavení různého tlaku pro každou komoru zvlášť, možnost nastavování individuálních terapií, přesné měření tlaků ve všech 24 komorách apod.

Lympha Press® Optimal Plus je také vybaven léčebným programem PreTherapy®. U tohoto modelu lze nastavit dle potřeby pacienta delší nebo kratší režim ošetření a tlak volit 30 nebo 40 mmHg. Samozřejmostí je 24 na sobě nezávislých komorschopnost ovládat několik komor v témže čase a další přednosti, díky kterým je Optimal Plus právem považován za nejvhodnější přístroj v oblasti tlakové terapie ve zdravotnictví.

Lympha Press® Optimal Plus – přednosti:

 • kalibrovaný přístroj s elektronickou kontrolou tlaku ve všech komorách návleků
 • zdravotní certifikace CE 0344
 • nastavitelný tlak od 20 do 90 mmHg
 • unikátní program PreTherapy®, který před každou terapií pomáhá uvolňovat lymfatické uzliny v tříslech (kalhoty) a v podpažních jamkách (bunda)
 • Post-Therapy – volitelná procedura na konci ošetření, lze vybrat ze 3 možností ošetření (profimal, medial, distal) dle problematické partie u pacienta
 • LCD displej ukazující všechny důležité informace o proceduře
 • možno obsluhovat i přes mobilní aplikaci, jelikož přístroj je vybaven technologií Bluetooth
 • jedinečný automatický systém ovládání komor (přístroj dokáže ovládat několik komor najednou, v témže okamžiku tlakuje i odsává )
 • nepřetržité a zcela přesné měření aktuálního tlaku ve všech komorách – přístroj přesně ví, jaký tlak v komoře právě je a podle toho reaguje a řídí proceduru, tudíž se přizpůsobí každému tvaru postavy
 • 24 komor v nohavicích, 24 komor v bundě, všechny komory jsou skutečně nezávislé a vzájemně se překrývají
 • kalhoty Lympha Pants® – unikátní fixace kotníků a vývodu hadic v oblasti lýtek pro větší komfort pacienta
 • možnost volby nadměrné velikosti kalhot pro objemnější uživatele v rozměru až 181cm v obvodu spolu s rozšiřovacími klíny
 • komory jsou vyrobeny z elastického materiálu pro dokonalé obepnutí ošetřovaných partií jakéhokoli typu postavy
 • zapínání robustními zipy – nedochází k únavě materiálu tak jako u návleků na suché zipy (tlakové komory jsou samozřejmě i pod zipy!)
 • možnost zvětšení návleků pomocí rozšiřovacích klínů
 • registrace na SÚKL jako zdravotní prostředek
 • možnost monitorování výsledků pacienta přes aplikaci Lympha Track™, která je  zdarma ke stažení v Google Play (Android ) nebo v App Store (iOS)

Lympha Press® Optimal Plus nabízí tyto programy:

PreTherapy® (uvolnění lymfatických uzlin)

Tento program je navržený podle principů manuální lymfodrenáže. Jedinečný cyklus tohoto programu napomáhá vyprázdnit lymfatické uzliny v proximálních oblastech (axily, třísla). Možnost volby tlaku a délky programu. Tento „předprogram“ podporuje lymfatický tok směrem k trupu a je vhodný a doporučený jako úvodní aplikace pro další programy.

Lympha Gradient – sekvenční tlaková terapie

Cyklus využívající sekvenčního (postupného) plnění všech komor pro intenzivní lymfodrenáž. Vzduchové komory se plní tlakem jedna po druhé směrem od distální k proximální části končetin. To simuluje tzv. „milking effect“, čímž je lymfodrenáž velmi účinná. Přístroj automaticky hlídá tzv. graduované snižování tlaku, tedy směrem ke středu těla v každé komoře musí být vždy alespoň o 1 mmHg nižší tlak, aby nedocházelo ke zpětnému toku lymfy.

Wave – peristaltická tlaková terapie (pomalá vlna)

Ideální program pro řešení problémů s nedostatečnou žilní činností a lymfedémy. Tento program plní tlakem vždy pouze 3 komory najednou, vlna postupuje od distální k proximální části končetin. Jedna komora zůstává při každém kroku vždy pod tlakem, aby zajistila, že se lymfa nevrátí zpět.

Post – Therapy 

Volitelná procedura na konci ošetření. Lze vybrat ze 3 možností ošetření (profimal, medial, distal) dle problematické partie u pacienta.

Lympha Press® Optimal Plus – indikace:

 • lymfedém (otok) dolních a horních končetin
 • lipedém
 • úleva od svalové a nervové bolesti
 • úleva od bolesti z únavy nohou a z pocitu těžkých nohou
 • zlepšení prokrvování končetin a prevence revmatické artritidy
 • zlepšuje elasticitu kůže, působí proti stárnutí pokožky
 • postmastektomický otok horní končetiny
 • hojení vředů žilní stáze
 • k prevenci a léčbě zvětšených žil
 • podpora hojení ran a rekonvalescence
zdravotní lymfodrenáž Lympha Press + lymofdrenážní kalhoty

Technické specifikace

Technické parametry Lympha Press® Optimal Plus model 912
Elektrické specifikace 100 – 240 V střídavé napětí 50 Hz
Terapie PreTherapy/ sekvenční/ peristaltická/ Post-Therapy
Tlakové rozpětí 20 – 90 mmHg
Rozměry 34 x 24 x 19,8 cm (délka, šířka, výška)
Hmotnost 4,5 kg + návleky
Počet kanálů / komor 24 / 24 na sobě nezávislých
Odsávání návleků Ano
Zdravotní certifikace ANO/CE 0344
Možnosti využití osobní péče, profesionální zdravotní péče, lázeňství, rehabilitace, regenerace sportovců (sportovní kluby i jednotlivci)

Možno použít s těmito návleky:

návlek na lymfodrenáž + náhrada za lymfodrenážní kalhoty

Comfy Leg Sleeve (12komor)  je základním aplikátorem pro ošetření dolních končetin. Lze použít jeden nebo dva tyto aplikátory současně. 

lymfodrenážní návlek na ruku + lymfodrenážní přístroj, vysoká kvalita

Zipper Arm Sleeve – je 12 komorový návlek  pro ošetření horní končetiny + ramene. Zipper Arm Sleeve lze použít v kombinaci s přístrojem Lympha Press® Optimal, Lympha Press® Optimal Plus a Lympha Press® Mini Press. Návlek je použitelný  oboustranně.

lymfodrenážní bunda + lymfatická bunda

Comfy Arm Sleeve  – 12 komorový návlek na ruku a hrudník nabízí inovované možnosti v léčbě lymfedému horních končetin. Ošetřovaná část těla nekončí u ramene, nýbrž terapie zahrnuje rovněž podpažní jamku (axilu), rameno, jednu stranu zad, hrudník a břicho. Návlek použitelný  oboustranně.

lymfatické kalhoty + lymfodrenážní kalhoty + kvalitní

Lymfodrenážní kalhoty – Lympha Pants® – 24 komorNOVÝ MODEL návlek pro obě dolní končetiny a podbřišek. Kalhoty jsou speciálně navrženy tak, aby poskytly dolním končetinám nejúčinnější možnou lymfodrenáž. Lymfodrenáž probíhá bez jakéhokoli přerušení od nártů, přes dolní končetiny, třísla až po podbřišek. Pro objemnější uživatele se vyrábějí kalhoty v nadměrné velikosti, obvod až do rozměru 181cm. Kompletní rozměry na vyžádání.

lymfatická bunda + lymfatické kalhoty

Lymfodrenážní bunda – Lympha Press® Jacket – 24 komor  je navržena tak, aby nabídla co možná nejúčinnější lymfodrenáž oběma horním pažím, zádům a celé horní části trupu.

LymphaPod je unikátní 40 komorový návlek určený pro  obézní uživatele. Ošetřuje kompletně dolní končetiny, pas a spodní část trupu.Je určen pro klienty do maximální hmotnosti až 300kg!

Napište nám


  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky