O výrobci


Všechny systémy kompresní pneumatické terapie Lympha Press® jsou dílem firmy Mego Afek AC Ltd. Systémy Lympha Press® a Phlebo Press® DVT jsou vyváženy do celého světa a vyráběny dle nejpřísnějších evropských, amerických a japonských standardů.

Firma se specializuje na vývoj a výrobu prostředků a produktů, vyžadující vysokofrekvenční svařování, pro použití ve zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu, a také na vývoj a výrobu součástek pro oblast životního prostředí a vojenský průmysl. Mego Afek byla první společnost na světě, která sériově vyráběla vícekomorový, sekvenční, pneumatický, tlakový systém pro léčbu otoků. Dnes jsou produkty této firmy distribuovány na trzích v Evropě, Severní i Jižní Americe, dále také v Asii vč. Japonska, kde např. Venostream DVT je distribuován firmou Terumo Corporation, předním světovým dodavatelem zdravotnických systémů.

Systémy Lympha Press® jsou primárním produktem divize zdravotnických prostředků firmy. Dále se ve firmě Mego Afek vyrábí sekvenční systémy pro kompresní terapii hluboké žilní trombózy Phlebo Press® DVT  a v neposlední řadě také lymfodrenážní systémy pro použití v oblasti estetiky a regenerace značky Ballancer®. Vývojové oddělení firmy drží již dlouhá léta Lympha Press® na první světové příčce z hlediska technologie a účinků na lidský organismus, a to zejména díky neustálému adoptování a vývoje nových produktů, vycházejících z poznatků a zpětné vazby od milionů pacientů, lékařů a fyzioterapeutů z celého světa.

Mego Afek je také vlastníkem mnoha patentů v různých technologických kategoriích v USA, Evropě i Japonsku a je zároveň majitelem několika významných, celosvětových ochranných známek.

Produkty firmy Mego Afek jsou distribuovány celosvětově skrze velmi dobře fungující síť distributorů. Tyto zdravotnické a estetické prostředky jsou dnes k dispozici ve více než 40 zemích v Evropě, Asii, Americe a také Africe. V České republice jsou tyto systémy distribuovány jejich výhradním dovozcem, kterým je BS Medical – zdravotní divize firmy BS Systems® s.r.o.

Historie systému Lympha Press® a Phlebo Press® DVT

V 70. letech minulého století experimentoval Prof. Avigdor Zelikovski (vedoucí lékař oddělení vaskulární chirurgie Beilinsonské nemocnice v Izraeli) s prvními, primitivními, kompresními systémy pro léčbu lymfedému. Jeho klinika byla v té době plná pacientů ze Sovětského svazu s vážnými problémy po roky neléčeného a zanedbaného lymfedému. Mnoho z těchto pacientů trpělo chronickými infekcemi a fibrózou. Profesor Zelikovski byl velmi nespokojen s tehdy dostupnými kompresory. Frustrován jejich neschopností ulevit pacientovi navrhl zcela nový sekvenční, kompresní systém pro léčbu lymfedému. Na jeho systému byl unikátní zejména počet a rozmístění úzkých vzduchových komor, které když se sekvenčním způsobem plnily tlakem, prováděly končetinám proceduru, přirovnatelnou k „dojení“, tzv. milking effect. Tento „milking effect“ však měl za následek pohyb nahromaděné mízy (lymfy) v oteklých partiích směrem ke zdravým částem lymfatického systému v trupu těla. Za krátkou dobu potvrdily několikanásobné klinické testy velmi výrazné výsledky v léčbě. Záhy na to přinesl profesor Zelikovski tento svůj systém do firmy Mego Afek, aby dokončila jeho vývoj.

Firma Mego Afek následně dovyvinula tento originální model profesora Zelikovskiho a výsledkem se stal Lympha Press®. Systém, který provedl revoluci v dosavadní léčbě lymfedému. Lympha Press® byl následně testován v mnoha fakultních nemocnicích a na klinikách v USA a v dalších zemích. Výsledkem je seznam klinických testů, dokazující mimořádné účinky této terapie. Seznam klinických studií najdete zde.

V průběhu let dále firma Mego Afek vyvinula sekvenční systémy pro kompresní terapii hluboké žilní trombózy Phlebo Press® DVT. V posledních letech navíc doplnila svoje portfolio také o řadu estetických přístrojů a terapeutických systémů pro rychlou svalovou regeneraci a rehabilitaci používanou sportovci, oboje založené na jejich lékařské technologii.

Lympha Press® a Phlebo Press® DVT ve světě

Přístroje Lympha Press® jsou díky tomu, že se jedná o první zařízení svého druhu, dnes jedny z nejpoužívanějších systémů pro tlakovou terapii ve světě s více než 7 miliony prodaných přístrojů. Přes síť distributorů se tato zařízení nabízí v mnoha zemích světa na celkem pěti kontinentech. Mezi nejvýznamnější země z hlediska nabídky systémů Lympha Press® patří zejména USA, Brazílie, Německo a Španělsko. Nabízí se ale i např. v Japonsku, Indii, či např. v Číně.

Phlebo Press® DVT si postupně buduje svoji reputaci na světovém trhu, a to především díky kvalitě zpracování a preciznosti přístrojů, které byly navrženy na základě zkušeností ošetřujícího personálu. Přístroje poskytují ergonomický design, jednoduché ovládání i časování a to pomocí jednoho tlačítka. Návleky jsou vyrobeny z jemného, prodyšného materiálu materiálu, díky kterému jsou nohy a chodidla pacientů udržovány v pohodlí během celého pobytu v nemocnici. Klinické studie pro Phlebo Press® DVT lze najít zde.

Napište nám


    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky