Chronické bolesti


Kompresivní terapie (tzv. lymfodrenážní kalhoty) se v praxi dají použít jako několik různých procedur, rozdíl mezi nimi je zejména v nastaveném tlaku. Tlak okolo 40 mmHg je lymfologický, jedná se tedy o přístrojovou lymfodrenáž, tlaky mezi 60 a 80 mmHg se používají pro hlubší svalové rekondiční a regenerační procedury, lze také říci sportovní masáže. Tlaky mezi těmito dvěma hladinami (mezi 50 – 60 mmHg) mají prokazatelně relaxační účinky, dlouhodobě uvolňují svalové napětí, zlepšují spánek a pomáhají zvládat stres. Podle nejnovějších klinických studií (příklad níže) však kompresivní terapie také LÉČÍ CHRONICKÉ BOLESTI a má analgetický účinek.

Tato léčba chronických bolestí je nyní nově velmi žádána a vyhledávána pacienty na celém světě. Každá další forma léčby a prevence chronických bolestí umožňuje algeziologům lépe pomáhat pacientům (algeziologie = medicinský vědní obor zabývající se léčbou bolesti). Velkým přínosem je při této formě terapie hlavně fakt, že pomáhá od bolesti bez používání léků, jejichž dávky se v případě dlouhodobého užívání zvyšují, protože účinek se snižuje. Kompresivní terapie je tedy použitelná dlouhodobě bez vedlejších účinků a při vyloučení kontaindikací bezpečná i v domácím prostředí.

Terapeutický tlak však musí být přesný, proto je nutné používat kvalitní přístroje, které jsou schopny měřit tlak v celém návleku po celou dobu průběhu terapie. Přístroje Lympha Press umožňují hladinu tlaku dokonale rozlišit, jeden přístroj tak může doma použít několik členů rodiny na různé terapie (léčba otoků, tvarování postavy a prevence celulitidy, sportovní masáž, relaxace, prokrvení a také léčba bolesti).

Kompletní klinické studie ohledně kompresní terapie naleznete ZDE.

Lymfodrenážní přístroje:

KOMPRESIVNÍ LÉČBA S NÁVLEKY LYMPHA PANTS A UVOLNĚNÍ EXPERIMENTALNÍ BOLESTI

Nejnovější studie týkající se bolestí prokazuje, že kompresivní terapie pomocí přístroje Lympha Press® a kompresního návleku Lympha Pants® (kalhoty) v této konkrétní neurologické studii snížila vnímání podnětu experimentální bolesti v rukou, čímž ukázala, že masáž velké oblasti spodní části těla může mít i analgetický účinek na celé tělo.

Studie: Kompresní masáž velké oblasti těla působí jako analgetický prostředek na experimentální bolest

Před a v průběhu kompresivní léčby dolní části těla při tlaku 60 mmHg s přístrojem Lympha Press Optimal®kompresním návlekem Lympha Pants® byly ruce dobrovolníků vystaveny horkému bolestivému podnětu. Kompresní masáž byla aplikována náhodně na tři různé části těla – pouze na chodidla, na chodidla a nohy, na celou spodní část těla. V průběhu léčby byla zaznamenávána hladina bolesti z tepelného podnětu, kterou pociťoval každý subjekt. Kompresní masáž na větších
částech těla (chodidla a nohy, celé spodní tělo) snížila vnímání experimentální bolesti aplikované na paže. Tím byl prokázán významný analgetický účinek při použití kompresního návleku Lympha Pants®. Samotná masáž dobrovolníkům žádnou bolest nepřinášela.

ZÁVĚR: Zatímco Szolnokova studie z roku 2011 ukázala, že terapie pomocí kompresního návleku Lympha Pants snižuje bolest u pacientů s onemocněním lipedémy, tato neurologická studie ukazuje, že pneumatická kompresní masáž s tímto návlekem může mít využití i jako prostředek snižující bolest nad rámec lymfodrenáže nebo zcela samostatně.

PUBLIKACE: L. Honigman, O. Bar-Bachar, D. Yarnitsky, Y. Granovsky. 9th Congress of the European Pain Federation, Vídeň, Rakousko, 2015. Abstrakt.
ROZSAH STUDIE: 30 dobrovolníků

Napište nám


    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky